Karma dla psa z koniną

Najczęściej u naszych pupili możemy zaobserwować alergie pokarmowe, które są powodowane przez alergeny w ich jedzeniu. Następuje stan zapalny, który atakuje obszary skórne, powodując świąd, rumienie, krostki czy grudy ropne. Przez co pies zaczyna się drapać, doprowadzając do gorszych powikłań, czy nawet obrażeń.

Na rynku możemy znaleźć mnóstwo karm z koniną, dostępne są zarówno mokre jak i suche. Jeśli np. pies ma alergię na białko i chcemy je całkowicie wyeliminować, możemy kupować karmy z koniną i łososiem. Taka karma sprawdzi się w diecie psów ze stwierdzoną alergią. Abyśmy mogli w stu procentach potwierdzić, że nasz pupil ma alergię, powinniśmy zastosować dietę eliminacyjną, która powinna trwać minimum od 10 do 12 tygodni. W ofercie możemy również znaleźć przysmaki z koniną, które będą dodatkowym urozmaiceniem diety naszych czworonogów. Odpowiednia dieta u psa ma ogromny wpływ na jego samopoczucie, sierść, zęby, czy kondycję.

Konina w karmie dla psa

Jak każdy rodzaj mięsa, z którego wykonana jest karma dla zwierząt, ma swoje zalety. Konina jest mięsem, które cechuje się wysoką zawartością odżywczą oraz ma pozytywny wpływ na zdrowy i prawidłowy rozwój psa. Konina polecana jest dla psów, u których stwierdzono alergię, ponieważ łatwo się ją trawi, jest niskokaloryczna i najrzadziej uczula. W jej składzie znajdziemy witaminy z grupy B, fosfor, żelazo, czy wapń. Oddziałują one na prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych, układu kostnego, mięśniowego, trawiennego oraz odpornościowego. Dzięki spożywaniu karmy z koniną psy mają więcej energii, zdrowo rosną i ich organizm przyswaja naturalne składniki odżywcze.

Dieta u psa alergika – karma z koniną

Ze względu na przyswajalne białko i dużą zawartość składników mineralnych i witamin jest polecana przez specjalistów jako żywienie dla psów z alergią. Właściciele chętnie sięgają po nie, pomimo że konina jest trudniej dostępna niż inne mięsa, z których wykonywane jest pożywienie dla zwierząt. Pomimo tego pupile otrzymują od swoich właścicieli pokarm sporządzany z niej. Ceny jednak mogą zaskoczyć, nie tylko dlatego, że ciężej ją zdobyć, ale również ze względu na jej jakość.

Dlaczego warto serwować naszym pupilom karmy z koniną?

Jak już wspominaliśmy, mięso z koniny jest dobry mięsem, które powinno być dodatkiem diety każdego pupila. Konina jest świetna dlatego, że:

  • Jest lekkostrawna;
  • Białko łatwo się przyswaja;
  • Ma niską zawartość tłuszczu;
  • Ma dużą gamę witamin i minerałów;
  • Jest smaczna; idealnie urozmaica dietę każdego czworonoga;
  • Nie jest alergenem;
  • W dobrym składzie nie znajdziemy sztucznych barwników i konserwantów;
  • Mięso jest wysokiej jakości.

Czy warto urozmaicać dietę psów?

Urozmaicanie diety naszego psa na pewno będzie dla niego korzystne. Ważne, aby pamiętać o dostarczaniu mu niezbędnych składników odżywczych, takich jak: białka, tłuszcze, węglowodany czy różnego rodzaju witaminy. Pamiętajmy, aby pokarmy naszych pupili były wykonane z najwyższej jakości produktów.

Podsumowanie karm z koniną

Jeśli widzimy, że nasz pupil dziwnie się zachowuje, powinniśmy niezwłocznie udać się z nim do specjalisty, w celu wykonania badań i stwierdzenia przyczyny. W momencie, kiedy okaże się, że mamy do czynienia z alergią, powinniśmy zasięgnąć porad udzielonych przez lekarza, ale również dopasować odpowiednią dietę. W takim przypadku warto od razu skierować się na pokarmy z koniną, aby nasz czworonożny przyjaciel mógł jeść i nie mieć przy tym żadnych dolegliwości.

Wirtualne wycieczki Pozycjonowanie stron internetowych Sieradz